Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Świąteczne śniadanie dla ubogich w katedrze

24 marca 2010
Około tysiąca śniadań wielkanocnych dla ubogich fundują co roku parafianie z łódzkiej katedry. Akcja "Świąteczne śniadanie dla ubogich" organizowana jest od ośmiu lat.
Parafialny zespół charytatywny przygotowuje specjalne opakowania z logo Caritas, do których można włożyć produkty najczęściej przynoszone w koszyczkach do święcenia: chleb, kiełbasę czy jaja. "Kiedy wierni wychodzą z kościoła, zachęcamy ich, żeby zabrali te opakowania ze sobą" - wyjaśnia ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz katedry. Wypełnione i zamknięte opakowania wracają do świątyni w Wielką Sobotę. "Parafianie przychodzą przed południem na poświęcenie pokarmów, ale poza własnym koszyczkiem, przynoszą też swój dar serca dla ubogich" - opowiada ks. Kulesza. Co roku przygotowywanych jest około tysiąca opakowań i tyle później trafia z powrotem do katedry. Ofiarowane w ten sposób dary rozdzielane są ubogim mieszkańcom Łodzi w Niedzielę Wielkanocną po rezurekcji. "To jest piękna akcja, bo każdy może w niej uczestniczyć. W ten sposób tworzymy prawdziwą wspólnotę" - podkreśla proboszcz parafii katedralnej. Akcja "Świąteczne śniadanie dla ubogich" organizowana jest w łódzkiej katedrze już od ośmiu lat.
Radio PLUS Łódź