Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Tornister pełen uśmiechów 2013 - podsumowanie

Tornister pełen uśmiechów 20132 tysiące wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci z archidiecezji łódzkiej udało się skompletować w ramach akcji charytatywnej łódzkiej Caritas pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”. Akcja przeprowadzona została przy współpracy z 40 parafiami. Zakup tornistrów w kwocie 23 tysięcy złotych sfinansowany został z pieniędzy przekazanych przez indywidualnych darczyńców, którzy przekazali łącznie 3900 zł oraz od sponsora akcji - firmy Fujitsu Technology Solutions, która przekazała ponad 3000 zł. Pozostała kwota pochodziła ze środków z 1% podatku.

– Cieszymy się, bo z roku na rok rośnie liczba parafii zaangażowanych w akcję, a tym samym wzrasta liczba przygotowanych wyprawek. W tym roku udało się obdarować 2 tysiące dzieci, to dwa razy tyle, co w ubiegłym roku – podsumowuje akcję ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej. – Dziękujemy wiernym archidiecezji łódzkiej, którzy ufundowali wyprawki, duszpasterzom i wolontariuszom Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas oraz darczyńcom i sponsorom akcji  dodaje ks. Ambroszczyk.

W sierpniu do 40 parafii w naszym regionie trafiły puste tornistry z imieniem dziecka oraz listą niezbędnych artykułów szkolnej wyprawki. Przez trzy tygodnie sierpnia parafianie odbierali tornistry i wypełniali je artykułami szkolnymi. Wypełnione tornistry trafiły z powrotem do parafii pod koniec sierpnia. 2/3 plecaków pozostało w parafiach, reszta przeznaczona została dla podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej łódzkiej Caritas.

W ramach tegorocznej akcji „Tornister pełen uśmiechów” wolontariusze Caritas przeprowadzili również zbiórkę artykułów szkolnych w łódzkich halach sieci Selgros Cash&Carry.

„Tornister pełen uśmiechów 2013” podsumowuje Aleksandra Wysocka, kierownik Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas, koordynator akcji.

Darczyńcy indywidualni i organizatorzy akcji w parafiach byli bardzo aktywni i hojni.

W 2012 roku w akcji charytatywnej „Tornister pełen uśmiechów” udział wzięły 23 parafie archidiecezji łódzkiej. Łącznie przygotowanych zostało ponad 1000 wyprawek szkolnych.

Tomasz Kopytowski

<- wróć