Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi

zjazd SKC 2017 - logoW dniach 9 – 10 września 2017 roku, odbędzie się w Łodzi Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas. W wydarzeniu udział weźmie 1,5 tysiąca młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczestnicy spotkania to młodzież skupiona w Szkolnych Kołach Caritas i centrach wolontariatu z całej Polski. Do Łodzi przyjadą wraz ze swoimi opiekunami. Hasłem spotkania jest: Światło – follow it!

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas to czas dziękczynienia za podejmowane wspólnie działania charytatywne Caritas, czas formacji duchowej oraz integracji młodych wolontariuszy Caritas. W ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Młodych Wolontariuszy Caritas, w sobotę zaplanowaliśmy grę miejską, poświęconą życiu i przesłaniu św.  Faustyny Kowalskiej – patronki miasta Łodzi oraz spotkanie w Hali Expo, podczas którego zespół „Mocni w Duchu” poprowadzi wieczór uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wydarzenia sobotnie mają charakter zamknięty – dla zarejestrowanych uczestników Zjazdu.

W niedzielę, odbędzie się spotkanie na Placu Wolności ze świadectwami z zagranicznej działalności wolontariuszy Caritas oraz przemarszem ulicą Piotrkowską, od Placu Wolności do Archikatedry Łódzkiej, z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, bł. Rafała Chylińskiego i bł. Karoliny Kózkówny. Przemarsz „Od zabawy do świętości” będzie okazją do pogłębienia refleksji o szczególnym powołaniu młodych wolontariuszy Caritas do głoszenia Miłosierdzia Bożego światu. Będzie to również czas radosnego dziękczynienia i modlitwy. Oprawę muzyczną przemarszu przygotowuje zespół „Mocni w Duchu”. Na zakończenie Zjazdu, o godz. 12:30 odprawiona zostanie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Ireneusza Pękalskiego. Homilię wygłosi ks. bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Po uroczystej liturgii uczestnicy spotkania zjedzą wspólny posiłek na Placu Katedralnym. Niedzielne wydarzenia mają charakter otwarty i zapraszamy wszystkich, którym bliska jest działalność wolontaryjna.

zjazd SKC 2017 - logotypy 600 OK 2

Tomasz Kopytowski