Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Tytka charytatywna 2019

Tytka charytatywna 2017W niedzielę, 17 listopada 2019 roku, obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby  wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich. Tytka – to papierowa torba, która dostępna jest w parafii od 4 do 17 listopada. Co z nią zrobić?

Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i podarujmy osobom potrzebującym wsparcia, które są najbliżej nas. Może nasza sąsiadka jest samotna i potrzebuje naszego zainteresowania? Może piętro niżej mieszka uboga rodzina, która ucieszy się z dodatkowej porcji żywności czy kosmetyków? Zapełnioną tytkę możemy też przynieść z powrotem do parafii, przed 17 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim z terenu parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.

Jeśli nie udało Ci się dostać papierowej tytki, bądź nie miałeś możliwości wypełnienia jej w tradycyjny sposób, możesz wypełnić wirtualną tytkę charytatywną. Zebrane w ten sposób datki przeznaczymy na zakup żywności dla najuboższych.

Możesz również dokonać tradycyjnego przelewu na rachunek:

90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź