Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Diecezjada 2011 w Łasku

W dniu 21 maja 2011 roku członkowie Szkolnych Kół Caritas wzięli udział w Diecezjadzie, która odbyła się na boisku szkolnym w Łasku. Zorganizowana ona była z inicjatywy ks. Gabriela Kołodzieja, w dowód wdzięczności za beatyfikację Jana Pawła II oraz w pierwszą rocznicę Nawiedzenia Kościoła Łódzkiego przez Matkę Bożą Jasnogórską.

Młodzież uczestniczyła we mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Łaskiej, której przewodniczył ks. Andrzej Dąbrowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Po Eucharystii odbył się Festiwal Piosenki Religijnej, festyn SKC i Turniej Piłki Nożnej Drużyn Parafialnych o Puchar Księdza Arcybiskupa.

Członkowie SKC mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat postaci biblijnych w konkursie, który został dla nich przygotowany przez wolontariuszy Caritas. Rozwiązywanie zadań wymagało od uczestników umiejętności współpracy w grupie i skupienia. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami przygotowali blok konkurencji sportowych, w których znalazły się m.in.: wyścigi w workach, biegi z przeszkodami, toczenie opony od samochodu i przeciąganie liny. Młodsze dzieci bawiły się na trampolinie, malowały swe twarze i oglądały sprzęt strażacki. W części artystycznej uczestnicy diecezjady wspólnie z zespołem młodzieżowym z parafii Wniebowzięcia NMP w Łasku Kolumnie i parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie śpiewali piosenki i tańczyli w rytm muzyki.

MK

Tomasz Kopytowski