Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Łódzki Kościół w służbie ubogim

kosciol_w_sluzbie_2013_21800 porcji gorącego bigosu rozdały 17 października kościelne organizacje charytatywne potrzebującym z całej Łodzi. Akcję zorganizowały wspólnie Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Stacja Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi i Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości w Łodzi.

Spotkanie rozpoczęło się w samo południe mszą świętą w łódzkiej katedrze. Istotę tego spotkania tłumaczył ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Homilię wygłosił ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz katedry i wieloletni dyrektor łódzkiej Caritas.

Po mszy wszyscy - pracownicy i wolontariusze organizacji charytatywnych oraz najubożsi mieszkańcy Łodzi - przeszli do ustawionych na placu przy katedrze namiotów. Tam przygotowane były już cztery stanowiska, przy których wydawany był gorący bigos z chlebem. Piąte stanowisko zajęli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, którzy serwowali gorącą herbatę.

Gdy kolejki już się uformowały, modlitwę poprowadził abp Marek Jędraszewski.

Na obrzeżach placu ustawili się filmowcy, którzy prowadzili nabór do filmu fabularnego w reżyserii Grzegorza Królikiewicza poświęconego zjawisku ubóstwa w Polsce.

Akcję "Kościół w służbie ubogim" łódzkie organizacje charytatywne zorganizowały już po raz drugi. Ich całoroczne wsparcie dla najuboższych to 180 tysięcy ciepłych posiłków i tysiące paczek żywnościowych.

Łukasz Głowacki
Zobacz zdjęcia: Łódzki Kościół w służbie ubogim