Autor:
Rodziny modlić się będą w Pabianicach

Termin pielgrzymki zbiega się z obchodami Dnia Papieskiego. "To właśnie Jan Paweł II kanonizował św. Maksymiliana. Dzień Papieski uświadamia nam niezwykły dar Ojca Świętego i przesłanie, które wiąże się z jego pontyfikatem" - zauważa ks. Jarosław Pater, wiceprzewodniczący Wydziału Duszpasterstwa łódzkiej kurii.
Abp Władysław Ziółek zaprosił wiernych do udziału w pielgrzymce w specjalnym liście. "Św. Maksymilian mieszkał w Pabianicach wraz z najbliższą rodziną i tu otrzymał od Matki Najświętszej szczególną misję do wypełnienia wobec Kościoła i narodu polskiego. Tu także zrodziło się w nim głębokie nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej" - przypomina metropolita łódzki. "Pielgrzymując do Sanktuarium św. Maksymiliana, ufamy, że za jego pośrednictwem możemy wyprosić wiele łask dla siebie, dla naszych rodzin i dla całej Ojczyzny" - podkreśla abp Ziółek.
Hasło tegorocznej pielgrzymki, "Otoczmy troską życie", nawiązuje do tegorocznego programu duszpasterskiego. W pielgrzymce biorą udział rodziny żyjące na terenie archidiecezji łódzkiej, a szczególne zaproszenie metropolita łódzki skierował do rodzin wielopokoleniowych.
Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.30 koncertem pieśni Chóru Maksymilian "W hołdzie świętemu Maksymilianowi". Mszy świętej przewodniczyć będzie bp Marcjan Trofimiak z Łucka. Po homilii abp Władysław Ziółek dokona zawierzenia rodzin Matce Bożej i św. Maksymilianowi. Później zaplanowany jest jeszcze koncert chóru z Szydłowca Gaudium Canti (godz. 12.30) i koncert papieski w hołdzie Janowi Pawłowi II w wykonaniu chóru dziecięcego Jezusowego Promyki z Ksawerowa (godz. 16.00). Do wieczora trwać też będzie festyn rodzinny "Rodzina się bawi". W jego ramach organizatorzy przewidzieli wesołe miasteczko, darmowe atrakcje dla dzieci i program przygotowany przez harcerzy z hufca ZHP w Pabianicach.