Autor:
„L'Osservatore Romano” o watykańskich obchodach Triduum Sacrum

Mistrz papieskich ceremonii liturgicznych zwraca uwagę na akcenty związane ze zbliżającą się majową pielgrzymką Benedykta XVI do Ziemi Świętej: będą to zbiórka na potrzeby katolików w Strefie Gazy podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej na Lateranie oraz powierzenie niesienia krzyża na dwóch ostatnich stacjach Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum dwóm franciszkanom z Kustodii Ziemi Świętej.

W czasie wspomnianej wieczornej Eucharystii w Wielki Czwartek papież umyje nogi dwunastu kanonikom bazyliki laterańskiej i udzieli Komunii św. członkom korpusu dyplomatycznego, akredytowanego przy Watykanie. Podczas liturgii Słowa w Wielki Piątek popołudniu asystować Benedyktowi XVI będą kardynałowie Stanisław Ryłko i Giovanni Lajolo.

W Wielką Sobotę, podczas Mszy Wigilii Paschalnej, sakramenty inicjacji chrześcijańskiej z rak papieża przyjmie pięcioro neokatechumenów z diecezji rzymskiej, dwóch mężczyzn i trzy kobiety; jedną z nich jest 56-letnia Chinka.

Wreszcie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego razem z Benedyktem XVI w głównej loggii bazyliki św. Piotra, z której udzieli on uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, staną kardynałowie Agostino Cacciavillan i Julián Herranz.