Home / Galeria zdjęć / Retkińska Droga Krzyżowa

Retkińska Droga Krzyżowa

W katechezie liturgicznej na dzień 30 marca podejmującej temat Wyznanie wiary zamieszczone zostały słowa: Wyznanie wiary jest czymś więcej niż uznaniem, że Bóg istnieje. Formuła wiary jest jednocześnie deklaracją ufności, wierności i posłuszeństwa Bogu. Słowa katechezy to zasadnicza wskazówka do rozumienia swojej wiary, która wzywa nas do pełnego uczestnictwa w życiu Bożym, w życiu Kościoła. Wierzymy bowiem nie tylko w to, że Bóg istnieje, wierzymy we wszystko co zostało nam objawione. Na szczycie tegoż objawienia jaśnieje Jezus Chrystus jako prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek, który zanim zmartwychwstał poniósł śmierć krzyżową dla naszego zbawienia. Zatem wierzyć w Syna Bożego, to nie tylko wierzyć w Jego istnienie, ale kroczyć konsekwentnie Jego śladami. W czasie Wielkiego Postu kroczenie za Chrystusem to przede wszystkim trwanie z Nim w cierpieniu, towarzyszenie Mu w drodze na Golgotę. Wyrazem tego zjednoczenia jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, tak bardzo już wpisanej w życie chrześcijańskie. 28 marca 2014 r., z inicjatywy ks. dziekana Romana Łodwiga – proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego, mieszkańców dekanatu retkińskiego, zgromadziło wspólne kroczenie śladami Chrystusa na pierwszej Retkińskiej Drodze Krzyżowej ulicami parafii tej części Łodzi. Trasa przebiegała z parafii Najświętszej Eucharystii do parafii Najświętszego Serca Jezusowego ulicami: ks. J. Popiełuszki, ks. kard. S. Wyszyńskiego i Hubala. Przygotowanie wspólnej modlitwy, wielkopostnego zamyślenia, poprzez rozważania poszczególnych stacji, śpiewy, organizację, podjęli w tym roku kapłani parafii Najświętszej Eucharystii. Zainaugurowanym nabożeństwom, kolejnymi ulicami, w następnych latach przewodniczyć będą poszczególne parafie dekanatu. Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa. Hasło obecnego cyklu duszpasterskiego wyraźnie zachęca do postawy świadczenia o Synu Bożym. Wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej, za świadectwo wiary poprzez obecność przy Chrystusie na drodze odkupienia, kapłani dekanatu retkińskiego składają serdeczne Bóg zapłać.

Scroll To Top