Home / Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024 AD

1. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na Niedzielę Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  2. W dniu dzisiejszym Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii Okres Wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. W tygodniu będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym i Mszy św. jako dziękczynienie za otrzymaną łaskę Bożą.
  3. W dniu dzisiejszym członkowie Rady Parafialnej będą zbierali przed kościołem ofiary na dekoracje do ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy wszystkich parafian do włączenia się do zbiórki finansowej oraz do czynnego uczestnictwa w dekoracji ołtarzy i trasy procesji Bożego Ciała.
  4. W sobotę 25 maja o godz. 7:00 wyruszy do Niepokalanowa pielgrzymka autokarowa dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W niedzielę 26 maja obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy obchodzić pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w piątek 24 maja o godz. 17:30. Spotkanie po Mszy św. o godz. 18:00.
  6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz zwiedzanie zamku w Gołuchowie dnia 6 czerwca. Koszt 75 zł. Informacje i kontakt na plakacie. Zapisy do 26 maja. Wyjazd dojdzie do skutku gdy będzie minimum 30 osób.
  7. W niedzielę 26 maja po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po spotkaniu próba w kościele. Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin w sobotę 1 czerwca.
  8. W niedziele 26 maja zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas.
  9. Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin: Dobry Jezu…

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 V – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła;
  • 22 V – św. Rita z Cascii, zakonnica;