Home / Komunikaty / Komunikaty Kurii Metropolitalnej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej

1. W maju, każdego roku obchodzimy kolejną rocznicę urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Jej grób znajduje się w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Parznie. W bieżącym roku tradycyjna pielgrzymka Archidiecezjan do Parzna odbędzie się w niedzielę 10 maja. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 1600 uroczystą Mszą Świętą, po której odbędą się modlitwy w Krypcie w intencji rychłej beatyfikacji Wandy Malczewskiej. W tym roku w sposób szczególny Arcybiskup Metropolita Łódzki zaprasza do udziału w pielgrzymce osoby zaangażowane w Archidiecezji Łódzkiej w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymce będzie przewodniczył ks.bp Marek Marczak.

2. W bieżącym roku przeżyliśmy dziesiątą rocznicę śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji świętego Jana Pawła II. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2015 Rokiem świętego Jana Pawła II „w po-czuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata”.
Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców w poniedziałek 18 maja br. o godz. 10.00 na Mszę Świętą dziękczynną za dar świętego Jana Pawła II do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi. Uroczystej celebrze będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Niech szczególnie zaproszonymi poczują się społeczności szkolne, którym patronuje święty Jan Paweł II.

Scroll To Top