Home / Aktualności / Posługa lektora

Posługa lektora

Eucharystia, którą Kościół celebruje, „składa się z dwóch części, mianowicie z Liturgii słowa i z Liturgii eucharystycznej, które tak ściśle łączą się ze sobą, że stanowią jeden akt kultu. Albowiem we Mszy św. zostaje zastawiony zarówno stół słowa jak i Chrystusowego Ciała, z którego wierni czerpią naukę i pokarm”. Z tej nauki o Eucharystii rodzi się także praktyka posługi lektora, który posługuje przy stole słowa.
W tegorocznym  przygotowaniu do posługi lektora w grupie 38 osób z 17 parafii archidiecezji łódzkiej,uczestniczył Radosław Marczak – nasz parafianin. 7 marca 2015 r. przyjął z rąk ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego posługę lektora upoważniającą Go do czytania Pisma św. w zgromadzeniu liturgicznym.

Scroll To Top