Home / Aktualności / Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało (inaczej – Święto Ciała i Krwi Pańskiej) w Kościele katolickim: uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a więc jest to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. W niektórych krajach może być obchodzone w inny dzień. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować Eucharystię i jednoczyć się z Chrystusem w drodze do domu Ojca. Pamiętajmy też o kapłanach, szafarzach Eucharystii i innych sakramentów świętych. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne z rodzin naszej parafii. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszyła po mszy św. o godz. 10.00. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom parafii, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to wymierny znak waszej wiary i apostolskiej postawy. Niech Wszystkim Bóg błogosławi.

Scroll To Top