Archidiecezja Łódzka
Przyjdźcie 15 czerwca! Możecie się stać potężnym znakiem, którego my bardzo potrzebujemy! – BIERZMÓWANIE 2018
18:00 | 06.06.2018 | Wyświetleń: 1393

Chciałbym was zaprosić na wydarzenie, które pokazuje co Bierzmowanie, może z człowiekiem uczynić – mówi abp Grzegorz Ryś. – nie chodzi o to, żeby po prostu być wybierzmowanym, ale o to by poddać się Duchowi świętemu, tak jak poddali się Mu apostołowie, tamtego dnia. Tamto poddanie się Duchowi świętemu sprawiło, ze apostołowie otwarli drzwi wieczernika w którym siedzieli, a zamknęli się tam ze strachu. – dodaje.

Już 15 czerwca w Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie zatytułowane „BierzMówANie”. Jest ono adresowane do młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz do tych, którzy w tym roku do niego przystąpili. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Wydarzenie obędzie się na terenie kościoła oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi, w miejscach zaangażowania (wymienione w pkt. 6) oraz na ulicy Piotrkowskiej.

Plan wydarzenia:

godz. 12:00 Rejestracja uczestników

godz. 13:00 Konferencja

godz. 14:00 Grupy zaangażowania

godz. 17:00 Posiłek

godz. 18:00 Msza pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia

godz. 19:00 Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa

godz. 20:30 Wyjście na ulicę Piotrkowską

godz. 21:00 Ewangelizacja

godz. 22:00 Zakończenie na Placu Wolności

– Zapraszam, nie tylko tych, którzy są już po bierzmowaniu, ale także tych, którzy się do tego sakramentu przygotowują. Przyjdźcie by doświadczyć tego, do czego przygotowuje was Duch święty i do czego chce was używać! Przyjdźcie! Bardzo was zapraszam, byście jak apostołowie doświadczyli wspólnoty, oraz tego, że nie należy się bać i tego, że możecie się stać potężnym znakiem, którego my bardzo potrzebujemy, którego Kościół w Łodzi bardzo potrzebuje, którego ludzie potrzebują. Przyjdźcie! – apeluje łódzki pasterz.


Chęć uczestnictwa w wydarzeniu osoby/grupy zgłaszają do Organizatora poprzez wypełnienie formularza:
https://docs.google.com/forms/d/1TC-2Ep7a0kTTG5LA5N6mi8c9WqIiyDXrVtj1bb0OaD4/edit – grupowe
https://docs.google.com/forms/d/1WSyIkev8OfNgoSMvrPomLyuuz0u2m5TcmIz550xtHe8/edit– indywidualne

zobacz także: „BIERZMÓWANIE” 15 CZERWCA W CENTRUM ŁODZI