Archidiecezja Łódzka
Tydzień modlitw o powołania trwa!
15:24 | 26.04.2018 | Wyświetleń: 1018

Świat nieustanie pędzi, mamy dla siebie za mało czasu, rozmawiamy w biegu za pomocą komunikatorów i portali społecznościowych. Biegniemy za tym co odległe zapominając o tym, co bliskie, pragniemy lepszego jutra zapominając o dziś, chcemy usłyszeć, a nie słuchamy. Wszyscy pragniemy szczęścia, spokoju i życia w świadomości, że realizujemy nasze życiowe powołanie – plan Boga względem nas.

Od IV Niedzieli Wielkanocnej trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania. Każdego dnia wierni spotykając się ze wspólnotami zakonnymi trwają na modlitwie, by prosić o nowe powołania, a także za tych, którzy odpowiadając na zaproszenie Jezusa „Pójdź za mną”, porzuciwszy wszystko wyruszyli na połów ludzkich serc.

23 kwietnia po raz pierwszy wierni spotkali się u Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek Starowiejskich przy ul.Biegańskiego w Łodzi. Podczas uwielbienia wierni prosili Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie o nowe powołania, by nie zabrakło głosicieli Słowa Bożego i szafarzy sakramentów ale także sióstr zakonnych realizujących charyzmaty służące zbudowaniu Kościoła.

Modlitwą ogarnięte zostały także współczesne rodziny. Nie wolno nam zapominać, że powołanie do małżeństwa jest podstawowym powołaniem w świecie i miejscem gdzie swój początek bierze każde powołanie do służby Bożej w Kościele.