Archidiecezja Łódzka
Spotkanie sióstr zakonnych w klasztorze pod „1”
14:30 | 10.11.2017 | Wyświetleń: 4280

Wraz z przybyciem do Łodzi nowego Pasterza, do domu biskupiego sprowadziły się cztery siostry ze zgromadzenia Jadwiżanek Wawelskich, których założycielem był ks. bp Wacław Świeżawski.

Siostry: Emilia, Ewa, Iwona i Monika będę posługiwać w domu biskupim oraz poprzez działalność w diecezji, służyć swoim charyzmatem zakonnym, którym jest przygotowanie osób dorosłych do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej.

To z inicjatywy sióstr Jadwiżanek, w czwartkowy wieczór 9 listopada odbyło się siostrzane spotkanie w klasztorze pod „1” w czasie którego spotkały się siostry zakonne mieszkające w najbliższym sąsiedztwie łódzkiej katedry.

– Chciałyśmy poznać nasze sąsiadki i ugościć je w naszym nowym klasztorze. – mówi s. Monika, przełożona klasztoru pod „1”.

We wspólnotowym spotkaniu wzięły udział: siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus (posługujące w seminarium duchownym), Pasjonistki (działające w parafii katedralnej), Służebniczki Starowiejskie (pracujące w kurii biskupiej) oraz Urszulanki Szare (prowadzące dom dla studentek przy ul. Czerwonej).

Podczas wieczornego spotkania był czas na wspólną modlitwę, rozmowę, poznanie się, wymianę doświadczeń oraz poczęstunek. Wyjątkowym gościem był mieszkaniec domu biskupiego – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który przyszedł do sióstr, aby je poznać i porozmawiać z nimi.

– Dla mnie to spotkanie było wielkim ubogaceniem duchowym i miłym zaskoczeniem. – mówi siostra Grażyna Gracz, służebniczka. Szczególnie wtedy, gdy miałam okazję po raz pierwszy spotkać się osobiście z nowym arcybiskupem łódzkim. – dodaje.

W spotkaniu uczestniczyło 17 sióstr zakonnych i jeden ksiądz arcybiskup.