Archidiecezja Łódzka
Oaza Nowego Życia I stopnia w Wierchomli Wielkiej
09:00 | 19.07.2017 | Wyświetleń: 1767

W dniach 27.06.-13.07.br. w Wierchomli Wielkiej miała miejsce Oaza Nowego Życia I stopnia dla młodzieży pochodzącej z Archidiecezji Łódzkiej.

W wyjeździe wzięło udział 45 uczestników – w przeważającej części z Łodzi i okolic, tych bliższych (jak Zgierz) i dalszych (jak Tomaszów Mazowiecki), ale także z innych części Polski: dwie z uczestniczek przyjechały z Gniezna.

Młodzież spędziła dwa tygodnie pod czujnym okiem dziewięcioosobowej diakonii – na czele z księdzem moderatorem – neoprezbiterem Rafałem Dobrowolskim i odpowiedzialną świecką – Izabelą Kruczkowską.

Motywem przewodnim oazy był kerygmat, którego poszczególne części uczestnicy poznawali w kolejnych dniach rekolekcji, a punktem kulminacyjnym było przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, które miało miejsce IV dnia Oazy.

Do ważnych wydarzeń należał także dzień spowiedzi, który odbył się w dniu Zmartwychwstania Jezusa oraz modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego w wigilię dnia Zesłania Ducha Świętego.

Poza pogłębianiem osobistej relacji z Bogiem, uczestnicy mieli okazję do poznawania siebie nawzajem i budowania wspólnoty. Wspólna modlitwa, posiłki, pogodne popołudnia, wspólnie spędzany czas pomiędzy punktami programu powodowały zacieśnianie więzi między uczestnikami.

Jednoczącym momentem rekolekcji były przygotowania do Dnia Wspólnoty w Krościenku. Wspólne tworzenie znaku, meldunku i piosenki oazy pokazało, że młodzi potrafią razem pracować i spędzać czas w sposób konstruktywny i twórczy.

Te siedemnaście dni były okazją do oderwania się od codzienności po to, by spędzić czas z Bogiem, z samym sobą i ze wspólnotą, którą udało się stworzyć. Ten czas i jego owoce pozostaną w nas długo po zakończeniu rekolekcji.