Autor:
Wyświetleń: 801
Klerycy pokonali księży 3:2 (1:2)
Udostępnij

Obie drużyny przystąpiły do spotkania w bojowych nastrojach. "Wszyscy zawodnicy z drużyny księży grali w naszej reprezentacji w czasach seminaryjnych. Chłopcy, którzy studiują obecnie, zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach Polski seminariów. Mecz będzie zacięty" - komentował Andrzej Wilanowski, nauczyciel wychowania fizycznego. Mecz był pierwszą częścią 20-lecia jego pracy w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
Na mokrej nawierzchni początkowo lepiej radzili sobie księża, którzy już w 8 minucie zdobyli pierwszego gola. Bramkarz drużyny kleryków wypuścił po mocnym strzale piłkę z rąk, dopadł do niej ks. Grzegorz Leszczyński i wbił do siatki. Utrata bramki zmobilizowała kleryków, ale na efekt trzeba było czekać do 13 minuty. Wtedy kleryk II roku, Sylwester Kęsy strzelił nie do obrony i zrobiło się 1:1.
Wynik odzwierciedlał przebieg gry, która toczyła się głównie na prawej stronie boiska. Skuteczniejsi okazali się jednak księża, których jeden z ataków zakończył się zagraniem ręką w polu karnym kleryków. Piłkę na 11 metrze ustawił kapelan sportu, ks. Paweł Miziołek. "No to będzie 1:2" - komentował Wilanowski. I miał rację - precyzyjny strzał wylądował w siatce. Do przerwy klerycy przegrywali 1:2.
Przebieg drugiej połowy nie zapowiadał zmiany wyniku. Księża umiejętnie bronili się, rzadko przekraczając linię pola karnego rywali. Z tej części meczu warto jednak odnotować ładną akcję prefekta seminarium, ks. Mariusza Ruckiego - obiegł obrońcę, dotarł do linii pola karnego i potężnie huknął w poprzeczkę. Z kolei klerycy, wprawdzie częściej docierając do bramki, niemiłosiernie pudłowali.
Obraz gry uległ zmianie w 55 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym księży piłkę do bramki wbił kleryk IV roku Krzysztof Burzyński.
Wynik remisowy spowodował zaostrzenie gry. Na szczęście sędzia nie sięgnął po żółty kartonik, chociaż w dwóch sytuacjach upomnienie utemperowałoby krewkich zawodników.
Wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie podstawowego czasu gry najaktywniejszy zawodnik drużyny kleryków, Sylwester Kęsy. Strzelił swoją drugą bramkę i zapewnił zwycięstwo studentom.

Po meczu prezes ŁOZPN Edward Potok wręczył Andrzejowi Wilanowskiemu odznaczenie za zasługi.

Klerycy WSD - Księża Archidiecezji Łódzkiej 3:2 (1:2)
0:1 Ks. Grzegorz Leszczyński (8 min.)
1:1 Sylwester Kęsy (13 min.)
1:2 Ks. Paweł Miziołek (21 min., karny)
2:2 Krzysztof Burzyński (55 min.)
3:2 Sylwester Kęsy (60 min.)