Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności
Z życia parafii

IV Piesza Pielgrzymka Ozorkowska

IV Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę


27 sierpnia mszą św. w parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie zakończyła się IV Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę. W pielgrzymce uczestniczyło 102 pątników. W ciągu 5 dni pielgrzymi pokonali ponad 160 km. To najdłuższa pielgrzymka z terenu archidiecezji łódzkiej.

 

Ziemia Święta 2015

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

...W dniach 8 - 15 marca br. grupa 27 parafian wraz z księdzem proboszczem Zenonem Piechotą uczestniczyła w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Podczas 8-dniowego pobytu pątnicy zwiedzili m.in. Jerozolimę, Betlejem, Ain Karem, Cezareę Nadmorską, Górę Karmel, Nazaret, Kanę, Jezioro Galilejskie, Kafarnaum oraz Tabga.

 

Koncert "Święty Jan Paweł II"

KONCERT "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II"

W niedzielę, 12 października z okazji Dnia Papieskiego w naszej parafii odbył się koncert "Święty Jan Paweł II" w wykonaniu orkiestry Alla Vienna oraz sopranistki Sylwii Strugińskiej.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Ozorkowa, Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie.

 

Koncert Kolęd 2015

KONCERT KOLĘD

....W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w Kościele pw. NMP. Królowej Polski w Ozorkowie, odbył się koncert kolęd w wykonaniu połączonych orkiestr dętych Ochotniczej Straży  Pożarnej działającej przy Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach oraz orkiestry  Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej w gminie Zgierz, które prowadzi  kapelmistrz Radosław Szymczyk. Koncert poprowadziła Barbara Polasińska, dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej.

..."Muzyka zawsze była nieodzownym elementem świętowania, symbolizuje radość
i uświetnia wszelkie uroczystości. Z uroczystością Narodzenia Pańskiego łączy się śpiew specjalnych pieśni nazywanych kolędami. Kolędy wykształciły się z popularnych XIII- wiecznych pieśni, które towarzyszyły tańcom w kręgu. Muzyka kościelna była bardzo poważna i nie cieszyła się uznaniem wśród ludu. Proste teksty i wesołe melodie kolęd stanowiły miłą odmianę w życiu współczesnych. Pierwsze ślady kolę na ziemiach polskich pochodzą z początków XV wieku. Jednak najstarsze zabytki ludowych pieśni świątecznych datowane są na I połowę XV wieku. Niezwykłe jest bogactwo polskich kolęd i niepospolite są ich wartości artystyczne" - mówiła dyrektor Barbara Polasińska. Połączone orkiestry wykonały: " Anioł pasterzom mówił", "Cicha noc", " Dzisiaj w Betlejem", " Gdy się Chrystus rodzi", " Pójdźmy wszyscy do stajenki", " Lulajże Jezuniu", " Hej, w dzień narodzenia", " Wśrod nocnej ciszy", " Przybieżeli do Betlejem pasterze", " Triumfy Króla Niebieskiego", " Bracia patrzcie jeno", " W żłobie leży". Warto dodać, że połączone orkiestry koncertują na coraz wyższym poziomie. W tym roku orkiestra brzezińska, której próby odbywają się w poniedziałki w Centrum Promocji i Kultury, będzie obchodziła 110 - lecie powstania, a orkiestra w Dzierżąznej świętuje jubileusz 40-lecia. Na różnych uroczystościach występuje na terenie gminy, powiatu i województwa. Ks. Proboszcz Zenon Piechota dziękując za występ obu orkiestr zachęcił do utworzenia orkiestry dętej z uzdolnionych parafian.

 


Strona 3 z 3

NOTATKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne