Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Najnowsze informacje

Nabożeństwa Majowe

Znalezione obrazy dla zapytania nabożeństwa majowe

 

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00

 

Komunikaty


...
W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania swoich intencji modlitewnych na kartkach.

...W piątek rozpocznie się w naszej parafii Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, które poprzedzi Uroczystość odpustu ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w piątek i sobotę będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo:
po Mszy św. porannej – godzinki;
po Mszy św. o 9:00 – część różańca św.;
po Mszy św. o 12.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia;
po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe.

...Zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tym bardziej, że zostaliśmy pozbawieni tej możliwości w okresie Wielkiego Postu, kiedy to z racji ograniczeń epidemii nie mogły odbyć się nasze rekolekcje parafialne. Przypominamy również, że jest to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

...W niedzielę 3 maja Uroczystość Odpustowa. Msza św. za Parafian o godz. 12.00.

...Od piątku rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki.

...Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła, bądź do odmawiania Litanii Loretańskiej w swoich rodzinach.

 

Z racji naszego odpustu parafialnego życzymy wszystkim naszym Parafianom obfitości Bożego błogosławieństwa. Niech Maryja Królowa Polski i nasza Matka otacza swoją matczyną opieką każdą rodzinę naszej wspólnoty parafialnej, aby nikomu nie zabrakło odwagi w wyznawaniu wiary, że Chrystus Zmartwychwstał i jest z Nami.

ks. Marcin, ks. Kamil i ks. Zenon – proboszcz.

 

List Arcybiskupa Grzegorza

Łódź, dnia 9 kwietnia 2020 roku

Wielki Czwartek

 

List Czasu epidemii

Drodzy Siostry i Bracia,

... Przed nami największe w roku liturgicznym Święta: Święta Nadziei - Święta Paschalne. Wielu z Was zadaje pytanie: w jaki sposób je przeżyć? W warunkach epidemii; niemal bez szansy uczestnictwa w liturgii; bez zwyczajnego dostępu do sakramentów; i innych wielkanocnych obrzędów (jak poświęcenie pokarmów); bez wielkiej możliwości odwiedzenia najbliższych - ograniczeń jest wiele, i wszyscy dokoła je powtarzają. Ja jednak - pozwólcie - nie będę się teraz do nich odnosił. Chcę raczej odpowiedzieć na Wasze (nasze) pytanie: JAK przeżyć te Święta?

Więcej…
 

Życzenia Świąteczne


Drodzy Parafianie. Siostry i Bracia.

... Przed nami Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, które poprzedzają Święta Wielkanocne. Zarządzone ograniczenia  w związku z epidemią koronawirusa powodują paraliż duchowy i religijny. Ograniczenia te są bardzo krzywdzące wobec ludzi wierzących, którzy kochają modlitwę a szczególnie uczestnictwo we Mszy św. Nie było rekolekcji parafialnych, nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, nie będzie tradycyjnej "święconki” i procesji Rezurekcyjnej.

... Jednak te wszystkie przeciwności nie mogą przysłonić nam radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. Nie dajmy sobie odebrać Nadziei. Codziennie rano i wieczorem odprawiamy Mszę św. i modlimy się modlitwą różańcową w intencji naszej Parafii, Ojczyzny i całego Kościoła. Prosimy o męstwo w wierze, ufną nadzieję i gorącą miłość. Jesteśmy gotowi przychodzić do Was, aby służyć posługą sakramentu spowiedzi, udzielić Namaszczenia chorych i Komunii św.

... Życzymy Wam Siostry i Bracia, ale też i sobie, abyśmy mogli wspólnie jak najszybciej zgromadzić się przy Chrystusowym ołtarzu w naszej świątyni na ‘'Górce”. Chociaż jesteśmy smutni jak uczniowie z Emmaus to nie odchodźmy, bo Zmartwychwstały Chrystus jest z nami.

... Alleluja! Zmartwychwstał Pan. Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja, Alleluja.

 

ks. Marcin

ks. Kamil

ks. Zenon – proboszcz

 

Modlitwa poświęcenia pokarmów


Obrzędy błogosławieństw pokarmów na stół wielkanocny

... Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie. Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy.

... Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu. Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów. Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia. Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. W. Amen.

Nie poświęcamy pokarmów wodą święconą.

 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 3

NOTATKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne