Autor: Paulina Dębiec
Półkolonie zimowe w parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim

Półkolonie zimowe organizowane rokrocznie przez Parafię Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim, jak i działającą przy tejże Parafii Fundację "N.S.J. -  Rodzina" już dawno wpisały się w tomaszowską ofertę wypoczynku dla najmłodszych , ciesząc się dużym uznaniem zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. Nie inaczej było i w tym roku! Milusińscy zaspokoili swoją naturalną potrzebę ruchu na jeżdżąc na łyżwach w Arenie Lodowej, pływając w basenie, bawiąc się na świeżym powietrzu, czy też grając w kręgle w pobliskiej kręgielni. Nie zabrakło seansu w kinie (poprzedzonego prelekcją nt. trudnego, lecz jakże ważnego tematu - przemocy rówieśniczej). Wielką frajdę sprawiła dzieciom gra terenowa w Muzeum Regionalnym im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Co więcej, oferta wypoczynku obejmowała bardzo ciekawe warsztaty sensoryczne skupione wokół tematyki kosmosu oraz warsztaty tworzenia mydełek - ich aromat jeszcze dłuuugooo roznosił się dookoła! Parafialno - fundacyjne półkolonie był także czasem modlitwy, wspólnego posiłku, wzajemnej integracji, a także realizacji zagadnień z szeroko rozumianej profilaktyki. Niech radosne twarze dzieci, a także ich okrzyk, że było CUDOWNIE będzie najlepszym podsumowaniem!