Autor: ks. Kamil Przybysz
Parafialna Orkiestra z Borszewic w łódzkiej parafii

W niedzielę 14 stycznia 2024 r. liturgię Mszy Świętych w Parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi ubogaciła Parafialna Orkiestra z Borszewic. Uczestnicy niedzielnych Eucharystii mogli usłyszeć wykonanie kolęd i innych utworów religijnych. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 odbył się koncert kolęd w wykonaniu przybyłej orkiestry dętej. Cały zespół tworzy grono wspaniałych i utalentowanych muzyków, którzy swoją twórczością ubogacili niedzielne Eucharystie. Co istotne – Orkiestra Dęta z Borszewic nie korzysta z żadnych środków finansowych pochodzących z budżetów lokalnych czy państwowych, a swoją działalność zawdzięcza jedynie dobrowolnym ofiarom pochodzącym z występów w różnych wspólnotach lokalnych i parafialnych.