Autor: Ewa Ołownia
Łask: konkurs parafialny na najpiękniejszy i najbardziej urokliwy stroik świąteczny

W kościele pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Łasku rozstrzygnięto konkurs parafialny na najpiękniejszy i najbardziej urokliwy stroik świąteczny.

Wszystkim pracom konkursowym nadano numery. Do specjalnie przygotowanego szklanego naczynia każdy mógł wrzucać kartki z numerem stroika-swojego faworyta. Stroiki były różnorodne i wyróżniały się kreatywnością. Nawiązywały do bożonarodzeniowej kolorystyki i wykorzystywały akcesoria związane ze świętami: świerk, świeczki, bombki, gwiazdki, światełka i wizerunek Świętej Rodziny.

Regulamin konkursu dopuszczał, by przy tworzeniu stroika mogły pracować całe rodziny, co sprzyjało ich integracji i umacnianiu więzów - podkreśla ks. Adrian Anielak - wikariusz parafii. Podczas niedzielnej Mszy Św. o godz 11.30 konkurs parafialny na najpiękniejszy stroik  bożonarodzeniowy został rozstrzygnięty. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż każda z trzynastu prac zachwycała oryginalnością i starannością wykonania. Jury w składzie: parafianie i sympatycy naszej wspólnoty wyłonili następujące miejsca:

• I miejsce – Karolina Janecka z rodziną,
  • II miejsce – Monika Moskwa,
  • III miejsce – Katarzyna i Maksymilian Molenda

Wyróżnienie otrzymali: Anna i Maja Płusa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, a do laureatów powędrowały cenne i atrakcyjne nagrody. Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy ponownie już za rok! Wyrazy podziękowania kierujemy w stronę sponsorów konkursu:

• Alicja Majewska,
  • Śpiewająca Rodzina Kaczmarków – Piotr Kaczmarek
  • Salon Fryzjerski Monika Grabarczyk w Łasku,
  • Dom Mody Teresa Kopias w Łasku,
  • Firma Zwoltex,
  • Termy Uniejów,
  • Termy Poddębice,
  • Pizzeria Wenecja w Łasku,
  • Pizzeria Grande w Łasku,
  • Pizzeria K-2 w Łasku,
  • Kawiarnia Magiczna Komnata w Łasku,
  • Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew.