Autor: ks. Paweł Kłys/ Foto: Hubert Kempiński
Dzień Skupienia dla uczestników „Synodów” Parafialnych w Piotrkowie Trybunalskim

W parafii pw. Najświętszego Seria Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie posługę duszpasterską pełnią Ojcowie Redemptoryści zakończyło się skupienie synodalne dla uczestników „Synodów” Parafialnych. Skupieniu przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Uczestnicy spotkania – duchowni i świeccy – wysłuchali konferencji księdza biskupa, wzięli udział w pracy w grupach oraz uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem biskupa Marka Marczaka.

Piotrków Trybunalski, to jedno z trzech miejsc – obok Aleksandrowa Łódzkiego i Łodzi – gdzie dziś odbyły się skupienia synodalne, których celem było zaaktywizowanie duszpasterzy, członków rad parafialnych, oraz wiernych zaangażowanych w życie parafii do jeszcze intensywniejszej pracy na rzecz aplikacji dokumentów IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej do codziennego życia wspólnot parafialnych.