Autor: Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi
7 nowych kleryków rozpoczęło już swoją formację na Roku Propedeutycznym w Łasku - Kolumnie
Jak informuje profil facebookowy parafii Wniebowzięcia NMP w Kolumnie 7 kleryków z #RokPropedeutyczny rozpoczęło już swoją formację. Nowi klerycy pochodzą z Archidiecezja Łódzka Archidiecezja Poznańska Archidiecezja Przemyska Diecezja Bielsko-Żywiecka
- Tylko jeden z tegorocznych kandydatów do WSD jest tegorocznym maturzystą. Postali kandydaci przed wstąpieniem do seminarium studiowali lub pracowali. – tłumaczy ks. Sosnowski.
W nowym roku akademickim 2023/2024 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi swoje studia podejmie 40 alumnów, w tym trzech diakonów.

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zostało powołane do istnienia 9 sierpnia 1921 roku dekretem pierwszego ordynariusza ówczesnej diecezji łódzkiej – ks. bpa Wincentego Tymienieckiego, a pierwszym rektorem, tej jednej z najstarszych uczelni Łodzi, został ks. Jan Krajewski.