Autor:
Wizyta apostolska Ojca Świętego w Korei Południowej (13-18 sierpnia)

"Powstań, świeć!" - te słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza (60,1) są mottem wizyty apostolskiej w Korei Południowej.

Papież wyruszy z rzymskiego lotniska Fiumicino 13 sierpnia o godz. 16.00. W Seulu wyląduje w czwartek 14 sierpnia o godz. 10.30 (3.30 czasu polskiego). W programie pięciodniowej wizyty znajduje się spotkanie Papieża z biskupami Korei, z przedstawicielami władz, z przywódcami religijnymi, a także ze wspólnotami zakonnymi, z niepełnosprawnymi i z młodzieżą.

W sobotę 16 sierpnia Ojciec Święty złoży wizytę w sanktuarium męczenników Seo So mun. O godz. 10.00 (3.00 czasu polskiego) Papież będzie przewodniczył beatyfikacji Pawła Yun Ji-chunga i 123 Towarzyszy, męczenników z XVIII i XIX w.

Na zakończenie VI Azjatyckiego Dnia Młodzieży, w niedzielę 17 sierpnia o godz. 16.30 (9.30 czasu polskiego), Ojciec Święty będzie przewodniczył Mszy św. w twierdzy Haemi i wygłosi homilię.

Papieska pielgrzymka zakończy się 18 sierpnia. W poniedziałek rano w katedrze Myeong-dong w Seulu Ojciec Święty będzie sprawować Mszę św. w intencji pokoju i pojednania. O godz. 12.45 (2.45 czasu polskiego) rozpocznie się uroczystość pożegnalna.

Pielgrzymka do Korei Południowej jest trzecią wizytą zagraniczną papieża Franciszka. Dotąd Ojciec Święty odwiedził Brazylię i Ziemię Świętą.