Debata 3 - Małgorzata Niezabitowska i Janina Ochojska

O różnych aspektach Polskości, która może być prawicowa, lewicowa lub centrowa, być mężczyzną lub kobietą, otwartą lub zamkniętą na innych ludzi, dyskutowały w domu biskupów łódzkich dwie Polki znane z historii i współczesności.

- Ta dzisiejsza debata jest wyjątkowa pod każdym względem. Przede wszystkim, że naszymi gośćmi są dwie panie: Małgorzata Niezabitowska i Janina Ochojska. Pań tych oczywiście nie trzeba przedstawiać, gdyż są one wyjątkowe ze względu na to, co robiły i nadal robią dla innych i dla Polski. – mówił podczas powitania gospodarz spotkania - ks. abp Grzegorz Ryś.

Trzecia z cyklu debat, odbywających się pod wspólnym tytułem „Polska – Inspiracje – Obowiązki”, a której pomysłodawcą jest arcybiskup Grzegorz Ryś, miała miejsce w środę 16 maja br. w Łodzi.