Wyświetleń: 1939
Sztafeta powołaniowa: parafii NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim

W poniedziałek 12 czerwca br. Sztafeta Modlitwy o Powołania dotarła do parafii NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim, skąd pochodzi jeden z kleryków naszego Seminarium, Mikołaj Kwiryński.

Mszy świętej o powołania kapłańskie przewodniczył, w sposób, neoprezbiter, ks. Dominik Sujecki. Podczas kazania, celebrans podzielił się refleksją na temat misji kapłana, tego jakie jest jego miejsce we wspólnocie parafialnej oraz dlaczego obowiązkiem całego kościoła jest modlitwa o powołania.

Po modlitwie post comunio kleryk Łukasz Kowalski z III roku podzielił się swoją refleksją na temat powołania i przeżywania swojej drogi ku kapłaństwu.

Po zakończonej celebracji, ks. Neoprezbiter udzielił uroczystego, prymicyjnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk na wszystkich zebranych na Mszy świętej.