Koncert organowy z cyklu Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze w Łagiewnikach

18 czerwca 2017, niedziela, godz. 15.00 Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi - Łagiewnikach, ul. Okólna 185. Wstęp wolny!

Wykonawcy - studenci klas organów Akademii Muzycznej w Łodzi

.       Wojciech Buczyński

.       Kamil Lengier

.       Damian Skierczyński

program:

.       Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Preludium i fuga D-dur BWV 532

.       Johann Jakob Froberger (1616-1667) - Canzona in g FbWV 302 Wojciech Buczyński

.       Dieterich Buxtehude (1637-1707) - Preludium, fuga i ciaccona C-dur BuxWV 137

.       Johann Sebastian Bach - Sonata triowa d-moll BWV 527, część II Kamil Lengier

.       Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga C-dur BWV 547 Damian Skierczyński

AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE w Łagiewnikach to nowy cykl koncertów organizowanych przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach oraz Katedrę Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Koncerty z muzyką organową i kameralną będą odbywały się przez cały rok, w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Na najbliższe koncerty zapraszamy: 16 lipca, 20 sierpnia i 17 września 2017 roku.

Początek o godz. 15.00 - wstęp wolny.

Patronat honorowy nad imprezą sprawują: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Ksiądz Biskup Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej.