Archidiecezja Łódzka
Bp Lepa: On jest w Eucharystii także po to, abyśmy wytrwali!
14:09 | 15.06.2017 | Wyświetleń: 553
Boże Ciało 2017IMG_9178

-„Dziś, w Boże Ciało, powinniśmy dziękować Chrystusowi za to, że od Niego otrzymujemy wyjątkowe siły, żebyśmy mogli przetrwać, pokonać różne trudności, a jest ich zawsze bardzo wiele, gdy idziemy przez życie.” – mówił biskup Adam Lepa.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, głównej katedralnej celebrze przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz biskup senior Adam Lepa. W liturgii obok kapłanów pracujących w katedrze, uczestniczyli także przełożeni i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z księdzem rektorem Jarosławem Paterem oraz licznie zgromadzeni wierni.

W homilii, biskup Lepa wspominał postać kandydata na ołtarze, nieżyjącego już arcybiskupa Sajgonu – François Xavier Nguyễn Văn Thuậna, którego komuniści zamknęli w więzieniu na trzynaście lat. Pomimo trudności, wynikających z odosobnienia, arcybiskup codziennie sprawował Mszę świętą, co dało mu siłę, aby wytrwać w przeciwnościach.

-„Źródłem i gwarancją tego, by wytrwać do końca, zrealizować plany, także te najbardziej ambitne i trudne, jest nasz stały kontakt z Chrystusem obecnym pod postaciami Chleba i wina, a wiec pod postacią Eucharystii.”- mówił biskup senior.

Zachęcił także wiernych do gorliwej modlitwy o to -„aby to dzisiejsze nasze święto, ku czci obecnego w Eucharystii Chrystusa, wydało owoc, oraz abyśmy byli silni w dawaniu świadectwa, gdyż jest coraz mniej świadków, tzn. coraz mniej odważnych ludzi!” – podkreślił.

Po zakończeniu Mszy świętej, odbyła się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy, podczas której zgromadzeni wysłuchali czterech fragmentów ewangelii opowiadających o Eucharystii: która jest Ofiarą, pokarmem duszy, zadatkiem życia wiecznego i Sakramentem jedności Kościoła.