Autor:
Rozważania ewangeliczne podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi

Ekumeniczna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Łodzi po raz 11. Spotkają się na niej duchowni i wierni z różnych kościołów chrześcijańskich. Rozważania przy poszczególnych stacjach przygotowują kapłani, a krzyż niosą przedstawiciele różnych grup i środowisk zawodowych.
Inne niż co roku będą wezwania poszczególnych stacji. "Zaczerpnęliśmy je z ubiegłorocznych stacji drogi krzyżowej z Koloseum. Wszystkie mają swoje źródło w Ewangelii i nieco różnią się od tradycyjnych, zaproponowanych przez św. Franciszka" - mówi Julia Wódka ze Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej.
Kolejność stacji:
1. Jezus kona w Ogrodzie Oliwnym
2. Jezus zdradzony przez Judasza powstrzymuje Piotra od przemocy
3. Jezus skazany przez Sanhedryn
4. Piotr zapiera się Jezusa
5. Jezus osądzony przez Piłata
6. Jezus biczowany i koronowany cierniem
7. Jezus, po wyszydzeniu, wyprowadzony na ukrzyżowanie
8. Cyrenejczyk pomaga nieść Krzyż Jezusowi
9. Jezus spotyka jerozolimskie niewiasty
10. Jezus przybity do krzyża
11. Jezus obiecuje swoje Królestwo dobremu łotrowi
12. Matki i umiłowany uczeń pod Krzyżem Jezusa
13. Jezus umiera na Krzyżu
14. Jezus zdjęty z krzyża i złożony do grobu.
Ponieważ Droga Krzyżowa odprawiona zostanie 2 kwietnia, w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II, postać papieża-Polaka zostanie w jej trakcie przypomniana.
Tegoroczna celebracja odbędzie się pod hasłem "Wy jesteście świadkami tego" (Łk 24,48). Początek, tradycyjnie, nastąpi przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza. Później procesja przejdzie ulicami: Piotrkowską i Roosevelta do kościoła oo. jezuitów.
Organizatorzy proszą uczestników o zabranie ze sobą świec.