Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Najnowsze informacje

Nabożeństwa Majowe

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00

 

Parafialny Zespół Caritas


...
W naszej Parafii są plany, żeby powstał Parafialny Zespół Caritas. Jest to działo charytatywne świadczące pomoc ludziom potrzebującym, czyli chorym, biednym i opuszczonym. Miłość do Boga ma zawsze prowadzić do służby bliźnim. Jako chrześcijanie mamy nie tylko się modlić, ale również służyć bliźnim w potrzebie, poświęcając swój czas, zdolności i dobra materialne. Bez wolontariuszy nie ma mowy, żeby mogło to dzieło powstać i  funkcjonować.

Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o włączenie się do tej grupy charytatywnej wszystkich, którym leży na sercu dobro wszystkich bliźnich.  Każdy może zostać wolontariuszem: starszy czy młodszy, na emeryturze czy funkcjonujący zawodowo i przyczynić się do pomocy potrzebującym w naszej parafii i okolicy.

Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Marcina, który koordynuje tę inicjatywę.

 

Grupa Biblijna

Grupa Biblijna

... Na IX Pieszej Pielgrzymce Ozorkowskiej zrodził się pomysł powstania Grupy Biblijnej w naszej parafii. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w pierwszy wtorek miesiąca 6 października po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie różańcowym tak ok. 19:00 w salce przy kancelarii parafialnej, oczywiście zapraszamy najpierw do udziału we Mszy Świętej.

... Zapraszamy do Grupy Biblijnej wszystkich, którzy kochają Słowo Boże, pragną rozważać Święte Teksty i dzielić się swoimi rozważaniami. Zapraszamy osoby pragnące odkrywać oblicze miłującego Boga na kartach Biblii i umacniać swoją wiarę by przyłączyły się do grupy. Spotkania będą trwały maksymalnie do 1 godz. Przynosimy ze sobą Pismo Święte.

 

Ogloszenie

Sakrament Bierzmowania dla I i II klas szkoły ponadpodstawowej (Trzeci rok formacji)

...W najbliższą sobotę 12 września o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych z I i II klas, a którzy już byli zapisani i brali udział w formacji przez ostatnie dwa lata. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy, czyli te książeczki, które zawierają podpisy  potwierdzające wcześniejsze uczestnictwo w formacji religijnej. Podczas tego spotkania zostanie zweryfikowana lista kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, w związku z tym obecność obowiązkowa.

 

Informacje dla Ministrantów

...Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć podczas Mszy Świętej jako Służba Liturgiczna Ołtarza na spotkanie ministranckie w sobotę 12 września na godz. 9:30 w salce przy kancelarii parafialnej.

 

IX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

 

IX Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę

...W tym roku Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę będzie miała formę sztafety. Codziennie wyruszy 8 wyznaczonych osób. W dniu 24 sierpnia wszyscy uczestnicy sztafety będą dowiezieni autokarem do Częstochowy i razem wejdą na Jasną Górę.

Lista pielgrzymów jest już zamknięta.


 


Strona 1 z 5

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne