INFORMACJE
REDAKCJA
E-MAIL


STRONA GŁÓWNA
HISTORIA
MSZE ŚW.
GALERIA
KSIĘŻA
MINISTRANCI
GRUPY MODLIT.
PRASA



PAPIEŻ
WATYKAN
JASNA GÓRA
ARCHIDIECEZJA
ŁÓDZKA


PODRÓŻE
WEBMASTERA




LINKI
ZBIORY
KSIĘGA GOŚCI



PARAFIA
WEBMASTER




odpowiedzialny
za stronę:
webmaster:



K S I Ą D Z   P R O B O S Z C Z






      Ksiądz Marian Górka urodzony w 1951 roku. Pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego. W 1969 roku wstępuje do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W latach 1970-72 odbywa służbę wojskową w "kleryckiej" jednostce w Bartoszycach. Na kapłana wyświęcony w 1976 r. i podejmuje posługę duszpasterską w różnych parafiach, a przez 5 lat był duszpasterzem Polaków w Niemczech. W 1994 r. zostaje mianowany Proboszczem Parafii NMP Nieustającej Pomocy w Andrespolu.
      Jest pierwszym księdzem parafii, głównym inicjatorem, pomysłodawcą i budowniczym kaplicy kościelnej, później nowego kościoła z plebanią a w nastepnych latach budowy cmentarza grzebalnego z kaplicą cmentarną.

      Z dniem 1 grudnia 2009 roku – Ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Władysław Ziółek mianuje Ks. Proboszcza Mariana Górkę – kanonikiem, doceniając w ten sposób wszystko, co uczynił zarówno w sferze duszpasterskiej jak i administracyjno – budowlanej w Parafii Andrespol.

      Z dniem 12 grudnia 2011 roku – Arcybiskup Metropolita Łódzki Ks. Władysław Ziółek po wysłuchaniu zdania Kapituły Kolegiackiej Łaskiej, uwzgledniając i doceniając trud i pracę w budowie kościoła w Andrespolu oraz tworzenie wspólnoty parafialnej, mianuje niniejszym przewielebnego Ks. Proboszcza Mariana Górkę – kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Łaskiej.
























26-12-2007



24-12-2008



24-12-2009



04-04-2010



04-04-2010



25-12-2011



26-12-2012



20-06-2019





Copyright © 2000-2019 by Waldemr Plewa.
Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.