Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY

Data erygowania: 29 grudnia 1990 r. (bp Władysław Ziółek)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Pozwolenie na budowę zostało wydane przez Burmistrza Gminy Aleksandrów Łódzki 30 września 2003 r., budowę rozpoczęto 5 maja 2004 r. Projektowany budynek kościoła jest 1-kondygnacyjny, 3-nawowy z chórem i kaplicą boczną w części podpiwniczony z wieżą zlokalizowaną w części frontowej. Konstrukcja kościoła w systemie tradycyjnym murowana z cegły, stropy i słupy żelbetonowe, więźba dachowa drewniana, pokrycie z blachy miedzianej. Projektanci kościoła – architekci z Biura Projektowego i Inwestycji Budownictwa „W.J. Jurasz” s.c. w Mielcu: mgr inż. arch. Wojciech Juraszek – główny projektant, mgr inż. arch. Magdalena Hasek – projektant, mgr inż. arch. Elżbieta Smyrska.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz, Droga Krzyżowa, chrzcielnica, elektroniczne organy, ambonka, tabernakulum, szaty liturgiczne, murowane kropielnice.

Ulice należące do parafii

Bratoszewskiego, Dmowskiego, Konstantynowska, Legionowa, Pabianicka, Piłsudskiego, Poselska, Senatorska, Sikorskiego (nr parz.)