Archidieczja Łódzka

• Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

Data erygowania: 1 X 1989 r. (bp Władysław Ziółek)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Rozpoczęcie budowy 11 V 1992 r. Budynek kościoła na planie krzyża greckiego. Kształt przestrzenny bryły oparty jest o dwie skrzyżowane nawy nakryte dwuspadowym dachem drewnianym, pokrytym dachówką blaszaną. Na narożnikach przecinających się naw występują okrągłe słupy żelbetowe, podtrzymujące konstrukcję podtrzymującą skrzyżowanie połaci dachowych. Od strony południowej (ul. Pienista) kruchta, od strony wschodniej – kaplica, od strony północnej zakrystia i kancelaria, sale parafialne i plebania. Zakończenie budowy (stan surowy) 26 IX 1992 r. Poświęcenie 27 IX 1992 r. przez abpa Władysława Ziółka.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz tymczasowy, Droga Krzyżowa (projekt i wykonanie ks. T. Furdyna SDB), organy elektroniczne, nagłośnienie

Ulice należące do parafii

Andersena, Bratysławska – nr 47–57, Burzliwa, Czerwonego Kapturka, Denna, Falista, Jasia i Małgosi, Komandorska, Korsarska, Króla Władysława – 58–84, Kubusia Puchatka, Lajkonika, Obywatelska – od torów kolejowych do Bratysławskiej, Pienista, Prądzyńskiego – str. nieparz. od ul. Dennej w kierunku lotniska Lublinek, Rusałki, Sieciowa, Sumowa, Sztormowa,