Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY

Data erygowania: 4 IV 1976 r. (bp Józef Rozwadowski)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Rozpoczęcie budowy w 1974 r., wg projektu inż. Feliksa Paszkowskiego. Kościół z nawą główną i boczną; wieża o wysokości 16 m z kamienia o trzech prześwitach okiennych. 10 V 1975 r. bp Józef Rozwadowski poświęcił i wmurował akt erekcyjny i kamień węgielny pobrany spod figury Matki Bożej z Niepokalanowa. Kościół poświęcony 4 XI 1984 r. przez bpa Władysława Ziółka.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz główny oraz ołtarz pod tabernakulum z marmuru, także posadzka w prezbiterium z płyt marmurowych, ławki i konfesjonały z jesionu, Droga Krzyżowa z drewna lipowego – poświęcona 25 II 1994 r. przez bpa Adama Lepę, organy elektryczne produkcji niemieckiej, 3 dzwony o wadze 250, 500, 850 kg poświęcone w 1996 r. przez abpa Władysława Ziółka.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Baby, wieś kościelna, Białkowice Parcela – 1,5 km, Gościmowice kolonia – 1,5, Gościmowice Powęziny – 2, Kiełczówka, Kuznocin (od strony Bab do krzyżówki z drogą do Lubiatowa) – 2, Raciborowice – 2,5