Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 1 X 1989 r. (bp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Kościół budowany w latach 1993–1997 wg projektu arch. Aleksego Dworczaka, projekt konstrukcji mgr inż. Janusz Frey. Od 1997 r. do chwili obecnej są prowadzone prace przy wyposażeniu świątyni. Poświęcony 14 XII 1997 r. przez abpa Władysława Ziółka. Prezbiterium wykonane według projektu ks. T. Furdyny. Freski namalowane przez projektanta, uzupełnione dwunastoma witrażami w tej samej tonacji kolorystycznej.
Wyposażenie kościoła:
Wnętrze kościoła wyposażone jest w ponad 50 ławek wykonanych z drewna, praktycznie wszyscy uczestnicy niedzielnej liturgii mają miejsca siedzące. Ogrzewanie podłogowe, kotłownia gazowa. W zakrystii meble wykonane na stałe z twardego drewna.

Ulice należące do parafii

Anny Jagiellonki, Bolesława Krzywoustego, Bolka Świdnickiego, Bolesława Szczodrego, Bolesława Świdnickiego,Dąbrówki, Henryka Brodatego, Kazimierza Odnowiciela, Leszka Białego, Księżnej Kingi, Mieszka I, Olechowska, Piasta Kołodzieja, Zakładowa, Ziemowita