Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY

Data erygowania: 15 VIII 1981 r. (bp Józef Rozwadowski)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Zewnętrzna bryła przypomina namiot – styl współczesny, projektant arch. Włodzimierz Alwasiak. 24 XII 1987 r. odprawiona została pierwsza msza święta. Konsekrowany 1 VI 1998 r. przez abpa Władysława Ziółka. Zakończenie budowy 18 XII 2003 r.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz główny (rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego i Maryja pod Krzyżem). Ołtarze boczne – rzeźbione – św. Barbara oraz Święta Rodzina. Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu przy wejściu do kościoła. Droga Krzyżowa – malowana, ławki, konfesjonały, organy elektroniczne, nagłośnienie, witraże. 3 dzwony (290, 500, 970 kg) umieszczone w wolno stojącej dzwonnicy.

Ulice należące do parafii

Bema, Chrobrego, os. Dolnośląskie – bl. 101–149, bl. 201–229, bl. 301–341, Edwardów, Jagiełły, Juranda, Ketlinga, Kmicica, Kotarbińskiego, Królowej Jadwigi, Lipowa – nr parz., Łokietka, Męczenników Katyńskich, Michałowskiego, Plater, Sercańska, Sikorskiego, Skłodowskiej-Curie, Skrzetuskiego, Weigla, Wojska Polskiego – nr nieparz., Wołodyjowskiego, kard. Wyszyńskiego, Zagłoby.