Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 13 VI 1987 r. (bp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Kościół wg projektu architektów Zdzisława Lipskiego, Jakuba Wujka, trzynawowy, na planie krzyża. Wybudowany w latach 1993–1999. Konsekrowany 17 X 1999 r. przez abpa Władysława Ziółka
Wyposażenie kościoła:
2 murowane ołtarze posoborowe wraz z ambonkami marmurowymi- jeden główny, drugi w kaplicy Matki Bożej, 3 drewniane ołtarze (w nawie głównej z tabernakulum i 2 boczne), organy elektroniczne „Johannus” – cyfrowe,sterowane komputerowo, drewniana – rzeźbiona Droga Krzyżowa wraz z mosiężnymi napisami, chrzcielnica mosiężno-marmurowa, mosiężne tabernakulum w kaplicy M.B., 3 witraże – rozety proj. Ostrzołka,nagłośnienie firmy "Rduch", ogrzewanie promiennikowe, 3 duże mosiężne żyrandole, 2 wiszące mosiężne wieczne lampy,dębowe stalle, ławki dębowe,4 konfesjonały plus 2 konfesjonały jednostronne dwie umeblowane zakrystie, dzwon- sygnaturka - 60 kg. o im "Maryja" zam.na wieżyczce na skrzyżowaniu nawy głównej i transeptu.

Ulice należące do parafii

Balladyny, Julii, Helińskiego, Kaskadowa, Łososiowa, Łucji, Nastrojowa, Okoniowa, al. Przytulna, Pstrągowa, al. Romantyczna, al. Sikorskiego – str. parz., pl. Słoneczny, Sobótki, Studzińskiego, Syrenki, Świtezianki, Telimeny, al. Uśmiechu, Wiankowa, al. Włókniarzy, Wodnika, Zgierska – od nr 207 do 229.