Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY

Data erygowania: 1 X 1989 r. (bp Władysław Ziółek)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Budowę rozpoczęto 30 V 1992 r. Autorem projektu jest arch. Witold Marchwicki. Architektura współczesna z elementami tradycyjnymi (nawa główna i dwie boczne, dwie kaplice boczne, wieża). Oddany do użytku 1 X 1999 r., obecnie trwają prace wykończeniowe. Poświęcony 3 X 1999 r. przez abpa Władysława Ziółka.

Wyposażenie kościoła:
Droga Krzyżowa, ołtarze, organy elektroniczne, dzwon Matka Miłosierdzia – 130 kg oraz Jan Paweł II – 260 kg.

Ulice należące do parafii

Antracytowa, Berylowa, Brylantowa, Budryka, Daleka, Diamentowa, Jasna, Kalcytowa, Kredowa, Mioceńska, Nefrytowa, Opalowa, Okrzei – od nr 71 do torów kolejowych, Osiedle Słoneczne, Polarna, Promienna, Skaleniowa, Solna, Srebrna, Szafirowa, Szmaragdowa, św. Barbary, Tęczowa, Turkusowa, Uskok, Węglowa