Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

Data erygowania: 1 października 1989 roku - Biskup Władysław Ziółek

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Budowany w latach 1993–2004. Murowany z cegły klinkierowej wg projektu arch. Aleksego Dworczaka, 3-nawowy, kaplica boczna MB Częstochowskiej, 26 VIII 1993 r. poświęcenie fundamentów i wmurowanie kamienia węgielnego pochodzącego z Asyżu, poświęconego przez Jana Pawła II. 26 XI 1993 r. poświęcenie murów kościoła przez abpa Władysława Ziółka.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz główny z obrazem Miłosierdzia Bożego, ołtarz boczny z obrazem i relikwiami św. Faustyny, kaplica boczna z ołtarzem MB Częstochowskiej. Kościół poświęcony 9 XI 1997 r. przez abpa Władysława Ziółka. 3 dzwony, Droga Krzyżowa w odlewach z mosiądzu.

Ulice należące do parafii

Akacjowa, Altanowa, Brzeźnicka, Brzozowa, Budzynowskich, Bystra, Cała, Cisowa, Cedrowa, Czeremchy, Czysta, Czyżewskiego, Demczyka, Dębowa, Fabianiego, Gęsia, Gościnna, Grabowa, Hubala, Hutnicza, Jasna, Jaszkowskiego, Jarzębinowa, Jarzynowa, Jaworowa, Kalinowa, Kamienna, Karłowicza, Karolinowska, Kałuży, Kasztelańska, Klonowa, Kowalówka, Letnia, Limbowa, Lipowa, Łotockiego, Łódzka, 1 Maja, Makowa, Mieszkowskiego, Migdałowa, Mireckiego, Modrzewiowa, Moniuszki, Myćków, Nowowiejska, Olchowa, Pawłowska, PCK, Piwnika, Płytka, Powstańców Warszawskich Promienna, Przelotowa, Przeskok, Puszczyńskiego, Północna, 25. Pułku Piechoty, Rolnicza – od nr 80 do końca, Rodziny Rajkowskich, Równa, Rzeczna, Sadowa, Sąsiedzka, Sielankowa, Skośna, Słowiańska, Sokola, Stawowa, Stepowa, Swojska, Szarych Szeregów, Szeroka, Szymanowskiego, Tęczowa, Topolowa, Trybusa, Turystyczna, Uprawna, Ugorek, Urwista, Ustronna, Warzywna, Wąska, Wiatraczna, Wiązowa, Wieniawskiego, Wiklinowa, Willowa, Wojska Polskiego – 83 do końca strony nieparzystej, Wysoka, Zaułek, Zgodna, Żabia, Żeńców, Żółta.

Miejscowości należące do Parafii: Daszówka