III Niedziela Wielkiego Postu 7.III.2021

1. Komunikaty

 

2. Trwa Wielki Post. Jest to czas przemiany życia, podjęcia nowych wyzwań i pracy nad swoją duchowością. By to osiągnąć , w Wielkim Poście ludzie wierzący starają się gorliwie uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych. Zachęcamy przeto wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy na Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Gorzkie Żale są w każdą niedzielę W .Postu, a więc i dzisiaj o godz. 1745 ! Droga Krzyżowa jest w piątki: – o godz. 830 – dla ogółu wiernych, - o godz. 1715 – dla uczniów, - o godz. 18oo – dla dorosłych i o godz. 1930 – dla młodzieży.

 

3. Dzisiaj, w I niedzielę marca – w dolnym kościele – o godz. 1030 – Msza św. i spotkanie duszpasterskie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na wspólną modlitwę i katechezę zapraszamy uczniów- kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Przypominamy, że te spotkania odbywają się w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 1030.

 

4. W Kościele trwa ogłoszony przez papieża Franciszka „Rok św. Józefa”, a miesiąc marzec, to szczególny czas w którym oddajemy cześć Św. Józefowi i polecamy Jego wstawiennictwu cały Kościół święty, naszą Archidiecezję, której św. Józef patronuje i sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest także wzorem i opiekunem dla wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców i dziadków. Dlatego w każdy wtorek marca, po Mszy św. wieczornej podejmujemy w naszej Parafii modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa – specjalną Nowennę- abyśmy dobrze wypełniali zadania związane z życiem rodzinnym, ojcostwem i męstwem w wyznawaniu wiary. Na tę modlitwę gorąco i serdecznie zapraszamy mężczyzn: młodych i starszych. Przypominamy, że prowadzona jest ona we wtorki, po Mszy św. wieczornej.

 

5. W ramach obchodów 100-lecia istnienia Archidiecezji Łódzkiej, w drugie soboty każdego miesiąca odbywają się pielgrzymki wiernych do Kościołów Stacyjnych, a wśród nich także do naszego kościoła parafialnego. Kolejna Jubileuszowa pielgrzymka do naszego Kościoła Stacyjnego odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 marca. O godz. 1130 – rozpocznie się Nabożeństwo pielgrzymkowe z konferencją o historii Archidiecezji, a o godz. 12oo – będzie sprawowana Msza św. koncelebrowana. Sobotnie , Jubileuszowe pielgrzymowanie poświęcone będzie wielkopostnej Drodze Krzyżowej, stąd po Mszy św. będzie tez nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę modlitwy Jubileuszowe poprowadzi Parafia Świętej Eucharystii. Przybędą także pielgrzymi ze wszystkich parafii dekanatu Łódź Retkinia-Ruda wraz ze swoimi duszpasterzami. Także wiernych z naszej Parafii do sobotniego pielgrzymowania gorąco zapraszamy. Pielgrzymując do Kościoła Stacyjnego można uzyskać odpust dla siebie bądź za zmarłych poprzez uczestnictwo w obrzędach jubileuszowych i modląc się o wierność chrześcijańskiemu powołaniu.

 

6. Rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych rozpoczną się w naszej Parafii w V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca i potrwają do środy. W tym roku ze względu na ograniczenia sanitarne spowodowane pandemią, nauki rekolekcyjne będą głoszone dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wtedy będzie także prowadzona spowiedź rekolekcyjna. Dla uczniów starszych i młodszych będą też głoszone dodatkowe nauki rekolekcyjne w formie on-line w ramach lekcji religii prowadzonych w szkole. Informacje na ten temat będą przekazywać katecheci.

 

7. Parafialne Koło Radia Maryja organizuje pomoc w odliczaniu podatku PIT na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. Dyżury pełnione są w środy, w g. 1100 – 1300, w czytelni .

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w księgarni parafialnej.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia