I Niedziela Wielkiego Postu 21.II.2021

 

1. Komunikaty

 

2. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Należy go wykorzystać do pogłębienia życia duchowego poprzez żarliwą modlitwę, korzystanie z sakramentów świętych, gorliwe uczestnictwo we Mszy św. Zachęcamy też do podejmowania uczynków pokutnych i chrześcijańskich wyrzeczeń, bowiem Wielki Post to czas duchowego wysiłku i zmagania z grzechem, by dojść do przemiany serc. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas 40 dni Wielkiego Postu, doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

 

* Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócają huczne spotkania czy celowo organizowane w tym czasie imprezy rozrywkowe, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

* Gorąco i serdecznie zachęcamy także do udziału w tradycyjnych i głęboko religijnych nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę Wielkiego Postu, a więc i dzisiaj o godz. 1745. Gorzkie Żale to przepiękne, polskie nabożeństwo, gdzie przez wspólny śpiew rozważamy mękę Pana Jezusa podjętą dla naszego zbawienia. Za udział w Gorzkich Żalach wierni uzyskują odpust zupełny. Apelujemy i prosimy, aby z miłości do Zbawiciela, wierni zechcieli jeszcze raz, po południu przyjść do kościoła, aby w Gorzkich Żalach uczestniczyć. Przypominamy: Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 1745 !!! (Zachęcamy także dzieci i młodzież do modlitwy na Gorzkich Żalach).

* Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu:

-- o godz. 830 – dla wszystkich wiernych

-- o godz. 1715 – dla dzieci

-- o godz. 18oo – dla wszystkich wiernych

-- o godz. 1930 – dla młodzieży

* W okresie Wielkiego Postu na środku kościoła ustawiony jest Krzyż pasyjny, któremu oddajemy cześć przez indywidualną adorację. W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne związane z koronawirusem, cześć Krzyżowi oddajemy na odległość – nie całując, nie dotykając Krzyża, nie pochylając się nad nim. Można przy Krzyżu w odległości przyklęknąć i oddać cześć poprzez skłon. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad – by adoracja Krzyża nie przyczyniała się do roznoszenia koronawirusa.

* Jak co roku, w okresie Wielkiego Postu „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej rozprowadza specjalne Skarbonki Miłosierdzia na zbieranie jałmużny wielkopostnej w rodzinach. Te tekturowe skarbonki, z hasłem „Czas Miłosierdzia” - są do pobrania przy wyjściu z kościoła, a zbierane będą od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Elementem wyróżniającym tę zbiórkę jest idea, że zebrane pieniądze – nie tylko przez dzieci, ale także i starszych – mają być związane z jakimś wielkopostnym wyrzeczeniem. Owoce jałmużny przeznaczone są na pomoc osobom starszym, biednym i chorym

 

3. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 16 – Msza św. i spotkanie duszpasterskie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

4. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na budowę kościołów archidiecezji łódzkiej.

 

5. W miniony piątek nasza parafialna świątynia była Kościołem Stacyjnym dla całego miasta. Wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania i wspólnej modlitwy serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do dalszego pielgrzymowania do kolejnych Kościołów Stacyjnych w Łodzi.

 

6. Zachęcamy do lektury prasy religijnej i innych wydawnictw kościelnych, które można nabywać w Księgarni Parafialnej. ( Po pierwszej – o g. 7oo i wieczornej Mszy św. – prasę można nabywać w zakrystii)

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia