II Niedziela zwykła – 15.01.2023

DUSZPASTERSKIE

II Niedziela zwykła

15 stycznia 2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich; we wtorek św. Antoniego, opata, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę św. Agnieszki.
  2. Gorąco zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę podczas Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w naszej archidiecezji przeżywamy pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości(por. Iz 1, 17). Ich program znajdziemy w gablocie.
  3. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
  4. Podczas Mszy wieczornej w sobotę będziemy upraszać Bożego błogosławieństwa dla naszych braci ze wspólnoty klasztornej dla o. proboszcza Sebastiana i dla o. Jarosława.
  5. Także w sobotę obchodzić będziemy Dzień Babci a w niedzielę – Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  6. Polecamy prasą katolicką, którą można nabyć w kiosku: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy. Zapraszamy również dzisiaj i w środę do biblioteki.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jadwiga Wolska, l. 92 z ul. Rydla, , Marianna Puchalska, l. 91 z ul. Zapolskiej, Stanisław Szuberski, l. 89 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 15 stycznia 2023 r.

1. Dziś wychodzicie (Wj 13, 4) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 19.15 w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Wolborskiej. Wcześniej, o godz. 17.00 w Teatrze Nowym w Łodzi (ul. Zachodnia 93) odbędzie się dyskusja na temat trudnej pamięci chrześcijan i Żydów wokół książki abp. Grzegorza Rysia Chrześcijanie wobec Żydów, na którą również zapraszamy.
  2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
  3. Msza św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r., będzie sprawowana w bazylice archikatedralnej 17 stycznia o godz. 12.00.
  4. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie ze św. Peregrynem z Laziozi, organizowane w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi. Tym razem o wstawiennictwo przed Bogiem za osoby chore na nowotwór prosić będziemy jednego z najskuteczniejszych świętych wystawienników. Z relikwiami św. Peregryna przyjadą do Łodzi ojcowie franciszkanie z Wrocławia. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia (wtorek) o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. Rozpocznie się konferencją, po której (ok. godz. 19.15) sprawowana będzie Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo.