Narodzenie Pańskie 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek św. Szczepana, we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę Świętych Młodzianków, w piątek Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Jutro Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W dniu jutrzejszym nie spowiadamy.
  3. Od wtorku wracają msze św. w dni powszednie o godz. 7.00
  4. W piątek, w Święto Św. Rodziny, zapraszamy małżeństwa na obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej, który odbędzie się podczas Mszy o godz. 18.30.
  5. W sobotę Mszą świętą o godz. 18.30 zakończymy Rok Pański 2022. Po Mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne i odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”.
  6. 6 stycznia, po mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe wspólnotę Żywego Różańca, natomiast o 11.30 czcicieli św. Michała Archanioła.
  7. W ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 9880 zł oraz w minionym miesiącu zostały złożone ofiary indywidualne na kościół: 1×1000 zł, 2×300 zł, 6×100 zł, 4×50 zł, 1×30 zł, 1x20zł. Za składane ofiary indywidualne, na konto, tacę i do puszek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Wizyta duszpasterska w tym roku będzie wyglądać podobnie jak w ubiegłym. Od 7 stycznia kapłani udadzą się do rodzin na zaproszenie. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana „po kolędzie” prosimy o wypełnienie formularza, którego egzemplarze są wyłożone przy wyjściu z kościoła na skarbonkach, a następnie złożyć w kancelarii parafialnej lub do skrzynki pocztowej przed kancelarią. Zgłoszenie można wysłać również drogą mailową, przez formularz na stronie parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 grudnia 2022 r. Program wizyty duszpasterskiej zostanie podany 1 stycznia.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Angelika Retelewska, l. 37 z ul. KWP; Zygmunt Mikołajczyk, l. 91 z ul. Felińskiego; Marianna Sońta, l. 89 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie

1. Wszystkim drogim Parafianom, Sympatykom, Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Niech Pan Jezus nowonarodzony wniesie w Wasze rodziny pokój, miłość i silną wiarę. Niech Święta Rodzina błogosławi Wam na czas wspólnego spotkania przy świątecznym stole.