IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022

DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022 r.

1. Dzisiejsza taca jest tacą gospodarczą, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary indywidualne, na konto, tacę i do puszek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  2. Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30.
  3. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
  4. Jutro, w poniedziałek, razem ze Stowarzyszeniem „Ambasadorzy odnalezionych nadziei” i Łódzką Akademią Kobiecości, zapraszamy seniorów naszej parafii do salki duszpasterskiej, na godz. 10.00 na spotkanie z Elżbietą Łaciną z Fundacji DOZ; temat wystąpienia: Kwiaty w obrazach Maryjnych.
  5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami w ramach porannych Mszy św. oraz dodatkowo wieczorem od godz. 18.00. Nie odkładajmy jej na same święta.
  6. W sobotę przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Pasterka sprawowana będzie o godz. 24.00, natomiast w niedzielę, w pierwszy dzień świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy św. niedzielny.
  7. Wizyta duszpasterska w tym roku będzie wyglądać podobnie jak w ubiegłym. Od 7 stycznia kapłani udadzą się do rodzin na zaproszenie. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana „po kolędzie” prosimy o wypełnienie formularza, którego egzemplarze są wyłożone przy wyjściu z kościoła na skarbonkach, a następnie złożyć w kancelarii parafialnej lub do skrzynki pocztowej przed kancelarią. Zgłoszenie można wysłać również drogą mailową, przez formularz na stronie parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 grudnia 2022 r. Program wizyty duszpasterskiej zostanie podany 1 stycznia.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety, opłatki wigilijne, świece Caritas, sianko na stół wigilijny są do nabycia dzisiaj w kiosku lub bibliotece parafialnej, natomiast od poniedziałku w kancelarii parafialnej i w zakrystii. W tym tygodniu biblioteka parafialna nieczynna.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Helena Rek, l. 85 z ul. Nałkowskiej, Maria Pacześ, l. 92 z ul. Makuszyńskiego, Roman Jezierski, l. 71 z ul. Kadłubka, Kazimiera Krakowiak, l. 92 z ul. Rydla, Krystyna Dworak, l. 71 z ul. KWP. Wieczny odpoczynek…