I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego, w środę – Święto św. Andrzeja Apostoła, jest to dzień imienin o. Andrzeja z naszej wspólnoty; podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się w int. naszego Solenizanta; w piątek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, franciszkanina.
  2. Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30 rano. Do udziału w Roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Czekają na nie przygotowane paszporty adwentowe oraz słodka nagroda. Na tę Mszę przychodzimy z lampionami lub świecami. Z racji Rorat nie będzie Mszy o godz. 7.00.
  3. Jutro, w poniedziałek, razem ze Stowarzyszeniem „Ambasadorzy odnalezionych nadziei”, zapraszamy seniorów naszej parafii do salki duszpasterskiej, na godz. 10.30 na spotkanie z p. Celiną Maciejewską, rzeczniczką ds. seniorów w Urzędzie Miasta Łodzi; temat wystąpienia: Zadania i rola rzecznika seniorów.
  4. We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP, którą w tym roku poprowadzi O. Krzysztof. Nauki i modlitwy nowennowe będą w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 6.30. W trakcie Nowenny zapraszamy również na Godzinki o godz. 6.00.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek: podczas Godziny świętej o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek: po Mszy św. o godz. 8.45 i po Mszy wieczornej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź podczas każdej Mszy św. O godz. 18.00 zapraszamy na wypominki roczne. Także w tym dniu udamy się z posługą do chorych; pierwsza sobota: zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. w int. Rycerstwa Niepokalanej, a po niej 15 minut rozmyślania różańcowego.
  6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowej tacy gospodarczej. Została zebrana kwota w wysokości 7700 zł. W minionym miesiącu złożono także indywidualne ofiary na kościół: 1×500 zł, 1×300 zł, 2×200 zł, 2×150 zł, 4×100 zł, 2×50 zł, 2×30. Planujemy je przeznaczyć na nowe zamknięte konfesjonały i ogrzewanie kościoła. Wyrażamy naszą wdzięczność za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość i pamiętamy w codziennej modlitwie o naszych dobroczyńcach.
  7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i grudniowy Rycerz Niepokalanej. Są również do nabycia opłatki, świece Caritas na stół wigilijny; w sprzedaży są także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne. Zapraszamy także dzisiaj oraz w środę do naszej biblioteki parafialnej.

ambasadorzy-plakat