Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022

XXXIV Niedziela zwykła

20 listopada 2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylię, w czwartek – św. Andrzeja Dũng Lạc i towarzyszy, w sobotę – św. Leonarda z Porto Maurizio.
  2. W studio Radia Niepokalanów (wejście od strony kancelarii) można składać dary rzeczowe na rzecz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych prowadzonych przez Siostry Zmartwychwstanki w Sannikach.
  3. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00. Zapraszamy również każdego dnia na koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji o godz. 15.00, aby uprosić pokój dla świata, Ukrainy, naszej ojczyzny i dla naszych rodzin.
  4. Zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty, na których każda rodzina będzie mogła własnoręcznie wykonać wieniec adwentowy do swojego domu. Odbędą się one w piątek, 25 listopada o godz. 18.00. Materiały do wykonania wieńca zostaną dostarczone przez organizatorów. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  5. W sobotę, o 8.45 spotkanie przedstawicieli grup parafialnych.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Wiktora Mieleszko z naszego klasztoru w Udziale na Białorusi. Będzie głosił homilie przez cały dzień, a po Mszy św. zbierał ofiary na rozwój naszej franciszkańskiej obecności na Białorusi.
  7. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 18.00 oraz w ich intencji odprawiana jest codziennie Msza w klasztorze.
  8. Dzisiejsza taca jest tacą gospodarczą. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Rycerz Niepokalanej. Są również do nabycia opłatki, świece Caritas na stół wigilijny; w sprzedaży są także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, zioła. Zapraszamy także dzisiaj oraz w środę do naszej biblioteki parafialnej.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
    Krystyna Nowicka, l. 87 z ul. Staffa, Jerzy Piwowarski, l. 79 z ul. Gałczyńskiego, Apolonia Pietrzak, l. 87 z ul. Nałkowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie