XXXII Niedziela w ciągu roku – 6.11.2022


  OGŁOSZENIA

DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela zwykła

6 listopada 2022 r.

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę święto rocznicy poświęcenia bazyliki na Lateranie, w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, w sobotę wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza.
  2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 18.00 oraz w ich intencji odprawiana jest codziennie Msza św. w klasztorze.
  3. W najbliższy wtorek zapraszamy na godz. 17.00 do salki duszpasterskiej na kolejny wykład dla osób starszych, realizowany pod szyldem AMBASADORÓW ODNALEZIONYCH NADZIEI we współpracy z naszą parafią. Prowadzącą spotkania jest p. dr Monika Mularska-Kucharek. Temat – Czy warto wybaczać? O roli wybaczania w życiu.
  4. W piątek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości; w int. naszej Ojczyzny w sposób szczególny będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.30. Na ten dzień udzielona jest dyspensa ks. Arcybiskupa.
  5. W sobotę na Mszy św. o godz. 8.45 spotyka się wspólnota FZŚ. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka. Natomiast podczas sobotniej, wieczornej Mszy św. będą błogosławione opłatki wigilijne i będzie można je nabyć od przyszłej niedzieli w kiosku i w kancelarii. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach.
  6. W ubiegłą niedzielę bracia klerycy zebrali na rzecz duszpasterstwa osób niedosłyszących 6764 zł. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
  7. W kiosku można nabyć prasę katolicką. Od przyszłej niedzieli będą dostępne świece wigilijne i kartki świąteczne. Zachęcamy również po Mszy św. do wizyty w naszej bibliotece.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Włodzimierz Panfil, l. 80, z ul. Zapolskiej, Zbigniew Dressler, l. 73 z ul. Anczyca. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…