XXXI Niedziela w ciągu roku – 30.10.2022

DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela zwykła

30 października 2022 r.

1. Jutro o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo różańcowe, połączone z procesją po kościele.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

We wtorek, uroczystość Wszystkich Świętych; porządek Mszy św. niedzielny, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00, której nie będzie.

2 listopada w środę: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny; dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, po której odbędzie się procesja żałobna.

3 listopada w środę: wspomnienie zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych i dobroczyńców Zakonu Franciszkańskiego oraz zm. członków FZŚ.

1. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych modlimy się w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, przez cały miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 18.00. W klasztorze również przez cały miesiąc będzie odprawiana Msza św. za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy jeszcze w kiosku, w kancelarii oraz poprzez stronę internetową.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek w czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.45 oraz po Mszy wieczornej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa; możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy św., dodatkowo wieczorem od godz. 18.00. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie wszystkich czcicieli Niepokalanej.
  3. 4 listopada mija 5 rocznica ingresu księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia. Biskupi pomocniczy naszej archidiecezji piszą w komunikacie, że rocznica rozpoczęcia pasterskiej posługi arcybiskupa Grzegorza jest doskonałą okazją do podziękowania Bogu za Jego troskę o nasz Kościół. Zapraszają kapłanów, kleryków, osoby zakonne i wiernych świeckich do serdecznej modlitwy dziękczynnej za pasterską posługę metropolity łódzkiego.
  4. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 14.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Po Mszy krótkie spotkanie formacyjne dla rodziców.
  5. W październiku rozpoczęliśmy cykl miesięcznych spotkań dla osób starszych. Są to wykłady, realizowane pod szyldem AMBASADORÓW ODNALEZIONYCH NADZIEI we współpracy z naszą parafią. Prowadzącą spotkania jest p. dr Monika Mularska-Kucharek. Kolejne spotkanie, w sali duszpasterskiej, we wtorek, 8 listopada, o godz. 17.00; temat – Czy warto wybaczać? O roli wybaczania w życiu. Podczas wykładu przyjrzymy się trudnej sztuce wybaczania. Uczestnicy znajdą odpowiedź na pytanie o sens i cel odpuszczania zranień, przykrości. Dowiedzą się także, jak sobie radzić z poczuciem krzywdy.
  6. W kiosku polecamy prasę katolicką; kalendarze na 2023 r. Zapraszamy również do biblioteki.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Sabina Krzyżaniak,
    87 z ul. Rydla, Stanisława Kurczewska, l. 94 z ul. Wyższej, Irena Kowaleska, l. 93 z ul. KWP. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…